Sınav İnkılap Tarihi Dersi II. Dönem I. Sınav

percy

Yönetici
Vezir
Konular
0
percy Hakkında ek bir bilgi sağlanmamış.
Yazarın son konuları
Yukarıdaki sınav için öğrencilerime 5 sayfalık not verdim. İnkılaplarla ilgili notu internetten hazır olarak indirdim. Kısa tutmak için bazı konulara mecburen değinemedim. Malum meslek lisesi olunca bu notlara bile çok dedi çocuklar:)

Ekli dosyalar

• 12. SINIF 2. DÖNEM ÇALIŞMA SORULARI.docx
    59.1 KB · Görüntüleme: 116
  • ATATÜRK İLKELERİ.pdf
    346.3 KB · Görüntüleme: 73
İlk sınavlar için öğrencilere üç sayfalık not hazırlayıp verdim. Soruları da o notlardan test, klasik, doğru-yanlış, eşleştirme ve boşluk doldurma şeklinde sordum. Bazı sınıflarda 50'yi geçen bir kişi çıktı. Öğrencilerden hocam sınav çok zordu tepkisi aldım. Din kültürü dersi sınavında görevliydim. Soruları dağıttıktan sonra göz atayım hoca ne sormuş acaba dedim. Sınav sadece 10 tane test sorusundan ibaretti. Öğrencilerin sınavıma zor demesine hak verdim haklılar:)))

Hocam,
Maalesef genel durum bu şekilde. Ders çeşidi, müfredat yoğunluğu, hazırbulunuşluluk (İlkokuldan itibaren gelen bir sorun, orada da sorun meslektaşlarımızdan kaynaklanmıyor.) vs. vs.
12. sınıfların YKS zamanı da yaklaşıyor. MEB, bu sınavlardan sonra öğretmen ve öğrencileri çok sıkmamalı. YKS'ye yönelik hazırlık ön plana alınmalı. Başka sınav yapılmamalı. Öğrenciler için de bu iyi olacaktır.

Faydalı olması dileğiyle...

bu sınav evrağında dikkatimi çekti
Ekteki resimleri görmek için kayıt olmalısınız

okul müdürü ?

bu sınav evrağında dikkatimi çekti
Ekteki resimleri görmek için kayıt olmalısınız

okul müdürü ?
Hocam üstünde tarih öğretmenlerinin ve müdürün isimleri yazıyordu sildim

Hocam üstünde tarih öğretmenlerinin ve müdürün isimleri yazıyordu sildim
onu demek istemiyorum. Normal bir yazılı evrağında müdürün isminin açılması doğru değil...

Soruyu hazırlayanlar zümre öğretmenleri iken branşı olmayan idarecinin onayına ihtiyaç olmayacaktır. Fakat bazı okullarda müdürlerin ısararla sınav kağıtlarını (fotokopi çekilmeden önce) imzalamak istediklerinni de biliyoruz. Aklıma gelen en mantıklı açıklama düzeni sağlamak içinböyle bir uygulama yaptıkları ama bunda da ellerinde bir liste olması gerek.
Esas sebebi bilen arkadaşlar açıklarlarsa öğrenmiş oluruz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt