Gördüğünüz eksikleri lütfen belirtiniz

Gördüğünüz eksikleri lütfen belirtiniz.

Özellikle kategori ve forum adlarındaki eksikleri ve görüşlerinizi belirtirseniz, iyi olur.

Siteye yüklenen dosyalar için;
Resim veya dosyalar (belgeler) isimlerinde Türkçe karakter kullanımı ilerleyen zamanda sorunlara yol açabilir.
Bu yüzden ö ğ ş ç ı ü gibi harflere sim verirken kullanılmasa çok iyi olur.

Örnek;

Elimizde 9. Sınıf tarih 1. Dönem 1. Yazılı Sınav belgeleri var siteye yükleyeceğiz.
Dosya (belge) ismi asla şu şekilde olmamalı: 9. Sınıf tarih 1. Dönem 1. Yazılı Sınavı
Belgeye böyle isim vermeliyiz: 9-sinif-tarih-1-donem-1-yazili-sinavi = Bu belge böyle isimlendirilirse; hiçbir şartta kaybolmaz ve web siteye zarar vermez (Türkçe karakter sorunu) oluşturmaz.

doküman eklemek istediğimizde sadece pdf ve jpg eklenebiliyor. Pps, doc, xls vs. eklenirse herkesin daha fazla işine yarar.
eklemek istediğiniz belgeleri word (doc, docx), xls vb ise sıkıştırarak yükleme yapmaya çalışın.
Diğer bir konu sıkıştırma hem virüs güvenliği için hem de sitenin dosya boyutu açısından daha iyi olur. Sıkıştırmak özellikle de zip'le mek çok çok çok iyi olur.

Forum başlıklarında ilk harften sonraki harfler istense de büyük yazılamıyor. Bu genel düşününce sorun değil fakat bazı başlıklarda belki gerek olabilir.
Misal: "TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük" yazarken; "TC"de ikinci harf otomatik olarak küçük yazılıyor. "ve" de ise ve harfi otomatik büyüyor.

Forum başlıklarında ilk harften sonraki harfler istense de büyük yazılamıyor. Bu genel düşününce sorun değil fakat bazı başlıklarda belki gerek olabilir.
Misal: "TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük" yazarken; "TC"de ikinci harf otomatik olarak küçük yazılıyor. "ve" de ise ve harfi otomatik büyüyor.
Bizdeki alışkanlık "büyük harflarle yazmak" veya "sesi yükseltmek"...
Bu nedenle bir eklenti ile çözeyim dedim, ama olmadı. Kaldırayım.

Bizdeki alışkanlık "büyük harflarle yazmak" veya "sesi yükseltmek"...
Bu nedenle bir eklenti ile çözeyim dedim, ama olmadı. Kaldırayım.
Kaldırılması için yazmadım Hocam. Bilakis -forumlarda teknik meseleleri çok bilmesem de- niçin yapıldığını anladım.
Sadece kısaltmalarda (milli ifadelerde forum sistemini bilmeyenlerin yanlış anlama ihtimali dışında bir sorun yok, yoksa bu şekil daha güzel) ve bağlaçlarda soruna yol açmakta. Yoksa büyük harfle yazılması (sesi yükseltmek) bizim de hoşumuza gitmemekte.

kısaltmalarda . (nokta) işaretini kullanırsak sanırım kalmaz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt