• Kaynak menüsünden dosya indirebilmek istiyorsanız lütfen forum kullanım bilgisini okuyunuz

Uzaktan Eğitim-Devam-Performans ve Proje

atahoca

Yeniçeri Ağası
Yeniçeri Ağası
Katılım
30 Mart 2009
Mesajlar
618
Tepkime puanı
241
Puanları
43
Takipçiler
3

İtibar:

Bakanlık bürokrorasi malumunuz olduğu üzere proje ve perfromans ödevlerinin eskiden olduğu gibi verilmesi kararını aldı. Sınavların ise yüz yüze yapılacağını belirtti.

Devam mecburiyetinin olmadığı bir ortamda ödevini almayan bir öğrenci için yapılacak uygulamaların ne olduğu konusunda ise herhangi bir açıklama yok. Öncelikle tedbirler alınması gerekiyor. Aşağıda düşüncelerimi yazacağım.

Eğitim bürokrosisinde olan ya da yakınları olanlar da konu hakkında bilgi ve isteklerini makamlara sunarsa güzel olacaktır.

Böyle bir dönemde MEB'in belirsizliği önleme adına yapılmasının faydalı olacağını düşündüğüm bazı çalışmalar;
1-a) Eba'ya katılımı mecbur tutabilir. (Oluşabilecek sorunlara karşı aynı yüz yüze eğitimde olan devam mecburiyeti esas alınabilir.)
b) Eba'ya katılım ve kazanım sorularının çözülmesi performans notu olarak sisteme geçirebilir.
2-Eba'ya katılım sağlamada sorun yaşayanların ihtiyaçlarının karşılanması için TV başta olmak üzere yayın organlarından duyuru yapılarak ivedilikle ihtiyaçları başvuru dilekçesinin alınıp ihtiyaçların karşılanması yoluna gidilmesi (daha önce tespit çalışmasında rakamların çok fazla olmadığı ortaya çıktı)
3-İletişim imkanı olmayan bölgelere hizmet götürülen kadar lokal uygulamalar yapılabilir. (Zaten salgının olmadığı kırsal bölgelerde okullar açılıyor.) Bunlar yapılana kadar GSM şirketlerinden yararlanılabilir.
4-Akademik müfredatlar sadeleştirilerek öğrencilerin hobilerine merkezi, saate bağlı olmadan tamamlanması zorunlu uygulamalar/dersler/kurslar konularak kredilerini tamamlamaları sağlanabilir.
5-Meslek liselerinde yazılım, tasarım ve çizim programlarına ağırlık verilebilir.
 
İlginizi çekebilecek benzer konular
En Çok Görüntülenen Konular
Aynı Kategoriden Son Konular

Benzer Konular

Üst Alt