• İletilerinizde "teşekkür" ifadeleri yasaktır. Lütfen teşekkür ederim ... vb ifadeler kullanmayınız.Teşekkür etmek istiyorsanız ilgili iletinin altında yer alan "beğen"ebilirsiniz.

Testinin içinde ne varsa, dışına da o sızar.

Mevlananın bu güzel sözü bana, uzun zamandır sıkıntısını çektiğim bir sorunun cevabını verdi. Siz eğitimci arkadaşlarla paylaşmak istedim. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? merak ettim. Eğitim sistemimizin içler acısı bir durumda olduğu kanaatindeyim. Okullarda eğitim yerine her işi yapar hale geldi öğretmenler. Evrak memurundan daha çok çalışır gele geldi. Ben merak ediyorum öğretmen arkadaşlar saçma sapan evrak işlerinden başını kaldırıp çocuklarımıza, gençlerimize ne kadar mesai harcıyor. Öğretmen sadece derse girip çıkmanın gayretinde. Peki şikayet edip durduğumuz nesil ne halde???? Testinin içinde ne varsa, dışına da o sızar. sözü bana bu toplumdan da bu gençlik sızar sonucunu verdi sanki... vah bize ...

gundogusu

Yeniçeri Ağası
Yeniçeri Ağası
Web sitesi
www.turk-islam.org
Hocam herkes öğrenciden şikayetçi ama kendi öğrencisinin geçin dersine girdiklerini kendi sınıf öğretmenliği yaptığı sınıfının bile öğrencilerini tanımayan onlarla konuşmayan öğretmenler var. Geçen ayki kurulda müdür yardımcımız çok güzel bir söz söyledi;
"Bizler okulu temiz tutmaya çalışıyoruz ama burası dışarının bir parçası biz dışarıdan bağımsız değiliz ve okul sokağın bir parçası ne kadar temiz tutmak istesen de önce sokak temizlenmeli."
Yani önce kendi güttüğümzden sorumluyuz. Önce biz örnek olmalıyız. Öğretmen kendi mesaisi dışında öğrencisine ilave olarak zaman ayırmıyor ise şikayet etmesin diyorum.
Saygılarım ile...

Üst Alt