• İletilerinizde "teşekkür" ifadeleri yasaktır. Lütfen teşekkür ederim ... vb ifadeler kullanmayınız.Teşekkür etmek istiyorsanız ilgili iletinin altında yer alan "beğen"ebilirsiniz.

Tarih Performans ödev etkinlikleri için önerileriniz?

etrak

Veziri Azam
Yönetici
Vezir-i Azam
Merhaba sayın meslektaşlarım, Tarih dersi için kullanabileceğimiz performans ödevleri için fikir alış-verişinde bulunmak istiyorum. Ben Performans notu verirken birini sınıf içi derse katılımı baz alarak veriyorum, diğerinde ise Tarihi kitaplarını okuma sınavı olarak kullanıyor ve okuma sınavından aldıkları puanı doğrudan performans notu olarak veriyorum, ayrıca zaman zaman müfredata dayalı olarak öğrenci tarafından 2 sayfalık "Tarih Gazetesi" tasarım ödevi veriyorum. Öğrenciden seçtiği konu ile ilgili araştırma yapmasını, araştırmasını görsellerle desteklemesini, gazete ismi ve seçtiği konuya uygun manşet belirlemesini ve konusu ile ilgili kendi düşüncelerini kapsayan köşe yazısı oluşturmasını istiyorum. Ayrıca önümüzdeki yıllarda yine şubenin müfredatına ve tarih konularına uygun olarak öğrenci grupları oluşturup, 10-20 dakika arasında olacak şekilde "Kısa Video" hazırlamalarını istemeyi düşünüyorum. Sizler Performans notu verirken hangi etkinlikleri yapıyor sunuz?

Üst Alt