• Kaynak menüsünden dosya indirebilmek istiyorsanız lütfen forum kullanım bilgisini okuyunuz

Sivas Milletvekili Yazıcıoğlu Kaza Geçirdi

Alperen Selçuklu

Yeniçeri Ağası
Yeniçeri Ağası
Katılım
12 Mart 2009
Mesajlar
858
Tepkime puanı
49
Puanları
28
Takipçiler
0

İtibar:


......... Partisi Genel Sekreteri Yalçın Topçu, ...P lideri Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu'yla ilgili olarak kulaktan dolma bilgilere itibar edilmemesini istedi.

Yazıcıoğlu'nun sağ olduğuna yönelik söylentiler üzerine sevinç gösterilerinin yapılmasının ardından .... P Genel Merkezi'nde kameraların karşısına geçen Topçu, "Koordinatları tespit edilen bölgede hava şartlarından dolayı helikopter enkazına ve yaralılara ulaşılamadı." dedi.

Asker ve sivillerden oluşan 500'ü aşkın kişinin araziyi sürekli olarak taradığını belirten Yalçın Topçu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da konuyu bizzat takip ettiğini vurguladı. "Elden gelen her şey yapıldı ve yapılmaya devam ediyor" diyen Topçu, partililere itidal çağrısı yaptı. ...P Genel Sekreteri Topçu, "Genel başkanımız 40 senelik millete hizmet hayatında kadere tam teslim olmuş bir şahsiyettir. Onu sevenler de o şekilde hareket edecek." dedi.

Teşkilatlardan duyma yöntemlerle basına bilgi verip bilgi kirliliğine sebep olmamalarını rica eden Yalçiın Topçu, "Allah'ın izne ve yardımıyla bu krizi aşacağız. Genel başkanımız ve yanındaki yaralılar sağ salim kurtulacaklar inşallah. Biz de millet olarak dua edeceğiz." dedi.

(CİHAN)
 
En Çok Görüntülenen Konular
Moderatör tarafında düzenlendi:

alp-eren

Yeniçeri Ağası
Yeniçeri Ağası
Katılım
14 Mart 2009
Mesajlar
2,566
Tepkime puanı
8
Puanları
38
Takipçiler
0

İtibar:

ÜŞÜYORUM
Bir coşku var içimde bugün kıpır kıpır
Uzak çok uzak bir yerleri özlüyorum
Gözlerim parke parke taş duvarlarda
Açılıyor hayal pencerelerim;
Hafif bir rüzgar gibi süzülüyorum.
ekik kokulu konyaklardan aşarak,
Güvercinler ülkesinde dolaşıyor
Bir çeşme başı arıyorum.
Yarpuzlar arasında kendimi bırakıp
Mis gibi nane kokuları arasında
Ruhumu dinlemek istiyorum.
Zikre dalmış her şey cıvıl cıvıl
Güne gülümserken papatyalar
Dua gibi yükselir ümitlerim
Güneşle kol kola kırlarda koşarak
Siz peygamber çiçekleri toplarken
Ben çeşme başında uzanmak istiyorum;
Huzur dolu içimde
Ben sonsuzluğu düşünüyorum
Ey sonsuzluğun sahibi
Sana ulaşmak istiyorum.
Durun kapanmayın pencerelerim,
Güneşimi kapatmayın
Beton çok soğuk,üşüyorum.

Söz- Muhsin YAZICIOĞLU
 

Furkan

Yeniçeri Ağası
Yeniçeri Ağası
Katılım
20 Mart 2009
Mesajlar
689
Tepkime puanı
249
Puanları
43
Takipçiler
0

İtibar:

Kendisine Allah'tan acil şifalar dileriz. Bu milletin, böyle "gerçek vatansever" evlatlarına her zaman ihtiyacı olmuştur, olacaktır..
 

Alperen Selçuklu

Yeniçeri Ağası
Yeniçeri Ağası
Konuyu Başlatan
Katılım
12 Mart 2009
Mesajlar
858
Tepkime puanı
49
Puanları
28
Takipçiler
0

İtibar:

112 Acil Servis, ...P Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da içinde bulunduğu helikopterin enkazına, Göksun ilçesi Sisne (Sisli) köyü yakınlarında ulaşıldığını anons ederek, kurtarma ekiplerinden destek istedi.

Kahramamaraş'ta saat 22.30'da polis telsizlerinden geçen bir anonsta helikopter enkazının Sisli Köyü yakınlarında bulunduğu belirtildi.

Merkezi Ankara'da bulunan Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı, ............ Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki beş kişiyi taşıyan helikopterin enkazının koordinatlarını belirlediklerini ve bu koordinatları kurtarma ekiplerine ilettiklerini belirtti.


İHA'ya açıklama yapan Telekomünikasyon yetkilisi, helikopterin Göksun ilçesi yakınlarındaki Hacıömerli, Boyun ve Muratlı köyleri arasındaki 20 kilometre çapında bir alana düştüğünü belirlediklerini söyledi.


İsminin açıklanmasını istemeyen görevli, kazadan sonra olay yerinde görüşme yapılan iki telefonun da İHA muhabiri İsmail Güneş tarafından kullanıldığını belirterek, "İHA muhabiri İsmail Güneş her iki telefonu da kullanmış. Diğer yolculardan sadece Mustafa İstektepe'nin telefonu kısa bir süre açık kaldı, daha sonra ise sinya kesildi" diye konuştu. Telekomünikasyon yetkilisi, İHA muhabiri İsmail Güneş'in yaptığı telefon görüşmesinin Çardak kasabasının 4 km kuzeyinde bulunan Tüllüce baz istasyonundan sinyal aldığını belirlediklerini söyleyerek, bölgenin kırsal kesim olması nedeniyle baz istasyonunun 20 kilometrekarelik alanı kapsadığını, enkazın bu alanda olduğunu ve kesin yerini tespit etmenin çok zor olduğunu vurguladı.

haber 10
 

Aslı

Yeniçeri Ağası
Yeniçeri Ağası
Katılım
11 Mart 2009
Mesajlar
10,444
Tepkime puanı
422
Puanları
83
Takipçiler
1

İtibar:

Hayatında ilk kez bindiği helikopterde böyle bir şey yaşaması... Allah yardımcısı olsun...
 

kristal

Veliaht
Yönetici
Veliaht
Katılım
12 Mart 2009
Mesajlar
3,063
Tepkime puanı
90
Puanları
48
Takipçiler
9

İtibar:

...........Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun düşen helikopterinin aranması çalışmalarının hava muhalefeti nedeniyle durdurulduğu öğrenildi.

İçerisinde 6 kişi bulunan helikopterin bulunması amacıyla başlatılan arama çalışmalarının havadan devam işlemleri, hava muhalefeti nedeniyle durduruldu. Ancak kara ekiplerinin çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

CİHAN

ALLAH yardımcıları olsun...
 

Alperen Selçuklu

Yeniçeri Ağası
Yeniçeri Ağası
Konuyu Başlatan
Katılım
12 Mart 2009
Mesajlar
858
Tepkime puanı
49
Puanları
28
Takipçiler
0

İtibar:Gül

Sevgiyle Bakıyor;
“Gül Gibi” Görüyorsan
Sen
Bahtiyarsın...


Mamak Cezaevi- Muhsin Yazıcıoğlu​
 

ayyıldız

Veziri Azam
Yönetici
Vezir-i Azam
Katılım
11 Mart 2009
Mesajlar
3,431
Tepkime puanı
274
Puanları
83
Takipçiler
27

İtibar:

Tek yaşasın yeter ki..
 

Alperen Selçuklu

Yeniçeri Ağası
Yeniçeri Ağası
Konuyu Başlatan
Katılım
12 Mart 2009
Mesajlar
858
Tepkime puanı
49
Puanları
28
Takipçiler
0

İtibar:

BBP Genel Sekreteri Yalçın Topçu, son gelen bilgiye göre, düşen helikopterle ilgili Göksun-Kırcaova mevkiinden sinyal alındığını bildirdi. İşte son gelişmeler...

BBP Genel Sekreteri Yalçın Topçu, son gelen bilgiye göre, düşen helikopterle ilgili, Bandırma Limanı'ndaki Deniz Kuvvetleri Komutanlığına ait görüntüleme ve dinleme tesisinde Göksun-Kırcaova mevkiinden sinyal alındığını bildirdi.

Topçu, BBP Genel Merkezi'de yaptığı açıklamada, bölgeye helikopter giremediği için Casa uçaklarının bu yere hareket ettiklerini belirterek, devletin tüm birimlerinin arama konusunda tam bir teyakkuz halinde olduğunu söyledi.

Milletin endişe edeceği hiç bir durum olmadığını ifade eden Topçu, bu bilgiler çerçevesinde helikopterde bulunanlara ulaşılmasının beklendiğini kaydetti.

Topçu, herkesten helikopterde bulunanlar için dua etmelerini isteyerek, ''Cenabı Hak inşallah onları, kolunun ve kanadının altına alsın'' dedi.

Topçu, bir basın mensubunun ''Enkaza ulaşma konusunda size bir süre verildi mi?'' sorusu üzerine, bu konuda kendilerine 20-25 dakikalık süre içerisinde bilgi verilebileceğinin iletildiğini kaydetti.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopterin düştüğü bildirildi. İlk gelen bilgilere göre ölenlerin olduğu ve 5 yaralının bulunduğu bildiriliyor. Yazıcıoğlu'nun durumu hakkında ise henüz bilgi gelmedi.


Kazanın Yazıcıoğlu'nun Maraş'ta düzenlediği mitingin ardından Yozgat'a dönerken yaşandığı öğrenildi. Gelen ilk bilgiye göre Helikopterin Maraş'ın Göksun ilçesi yakınlarında düştüğü bildiriliyor.


Yazıcıoğlu'nun ağır yaralı olduğu bildiriliyor ancak henüz bu bilgi netlik kazanmadı. Kazada helikopterde bulunan İHA muhabiri telefon açarak, "Helikopterimiz düştü, ölmek üzereyim" dediği ve daha sonra telefonun kesildiği aktarılıyor..


Sağlık Bakanlığı'nın bölgeye hava ambulansı gönderdiği açıklandı.


Büyük Birlik Partisi'nden yapılan açıklamada Yazıcıoğlu'nun yaralandığı ve hastaneye kaldırıldığı bildirildi.


Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Bize henüz ölen olduğu yönünde bilgi gelmedi" ifadelerinde bulundu.


Yozgat'ta düşen BBP helikopterine henüz ulaşılamazken, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül devreye girdi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, BBP liderinin telefonuna ulaşamayınca yakınlarını aradı. Yazıcıoğlu'nun yakınları, sağlıklı bilgi elde edemediklerini Cumhurbaşkanı Gül'e söyledi. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Gül, yetkilileri sağlıklı bilgi akışısının sağlanması konusunda uyardı.


Helikopterin enkazına ulaşılamıyor

Düşen helikopterde BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun yanı sıra şu kişilerin bulunduğu belirlendi: Pilot Kaya İstektepe, BBP Sivas İl Başkanı Erhan Üstündağ, BBP Sivas İl Başkan Yardımcısı Yüksel Yancı, İHA Sivas Bürosu İsmail Güneş ve henüz ismi bilinmeyen bir kişi.

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte 5 kişinin içinde bulunduğu helikopterin düşmesi üzerine İçişleri Bakanı Beşir Atalay ve Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kaan Köksal, incelemelerde bulunmak üzere bölgeye hareket etti.

GEBEN'DEKİ ARAMALAR SONUÇSUZ KALDI

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da içinde bulunduğu helikopterin enkazını arama çalışmaları, Göksun ilçesinin Kızılcık Yaylasında yoğunlaştı.

Enkazın Andırın ilçesine bağlı Geben beldesinde olabileceği bilgisiyle bölgeye yöneltilen ekipler burada yapılan aramalardan sonuç alamayınca Çardak bölgesine çekildi.

Bu arada, Çardak Kızılcık Yaylasından sinyal alındığı bilgisi üzerine ekiplerin önemli bir bölümü bu yaylaya sevk edildi. Kızılcık Yaylasındaki aramalar yoğun kar yağışı altında sürdürülüyor.

Arama çalışmalarına başta Kahramanmaraş valisi Mehmet Niyazi Tanılır olmak üzere emniyet güçleri, askeri personel, sivil savunma ekipleri, korucular, partililer ve vatandaşlardan oluşan yaklaşık 500 kişi katılıyor. Havanın kararması üzerine Göksun ilçesinden getirtilen yaklaşık 200 adet el feneri de çalışmalara katılanlara dağıtıldı. Bölgede havanın soğuk olması ve don yaşanması çalışmaları güçleştiriyor. Bölgede 250 kişilik 18 ayrı jandarma timi arama çalışması yürütüyor.

Kahramanmaraş'tan da 15 kişilik arama kurtarma ekibi olay yerinde bulunuyor. Kazanın olduğu bölgeye Genelkurmay Başkanlığı'nca gece görüş kabiliyetli bir helikopter, Sağlık Bakanlığı'nın ambulans helikopteri ve Emniyet Genel Müdürlüğü'nün helikopteri gönderildi. Bölgede, bir gece görüşlü helikopter ile bir uçak da aramalara katılıyor.

HELİKOPTER MEDAİR'DEN KİRALANDI

Helikopterin Medair şirketinden kiralandığı bildirildi. Ali Sabancı'nın sahibi olduğu Medair şirketinden kiralanan TC-HEK kuyruk tescilli Bell 206 L-4 tipi helikopter, 1999 yılında imal edildi.

Havada 2 saat 30 dakika süreyle kalabilen, 275 deniz mili menzilli, maksimum 127 deniz mili sürat yapabilen, 2 pilot ve 5 yolcu kapasiteli helikopterde, 1 adet Rolls Royce 250-C30p tipi motor bulunuyor.

BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun avukatı Nedat Türk:

“Biz karayoluyla hareket ettik, 5 kişi helikoptere bindi. Son öğrendiğimiz bilgi genel başkanımızın durumunun yaralı olduğu yönünde. Kendisini telefonla aradım fakat kapalıydı, helikopter pilotuyla konuştuk. Helikopterde bir gazeteci arkadaşımız, teşkilattan arkadaşlarımız vardı" diye konuştu.

BBP Genel Sekreteri Yalçın Topçu ise yaptığı açıklamada helikopterde 6 kişi olduğunu belirterek, "İlk aldığım bilgilere göre 1 kişinin ayağı kırılmış diğerlerinin durumu iyi. Henüz helikoptere ulaşılamadı, genel başkanımıza ulaşamadık" dedi.

Özel kalem müdürü: Sağlık durumu iyi


BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun Özel Kalem Müdürü Okan Köksal, Yazıcıoğlu'nun sağlık durumunun iyi olduğunu açıkladı. BBP Genel Merkezi'nde bulunan Köksal, Yazıcıoğlu ile telefonla görüştüğünü, görüşmede Yazıcıoğlu'nun “Yaralıyım. Bilginiz olsun. Helikopterimiz düştü” dediğini söyledi. Yetkililere haber verdiklerini belirten Köksal, “Biz de sonuca ulaşmak için kendi imkanlarımızı kullanıyoruz” dedi.


BBP GENEL BAŞKANI YAZICIOĞLU, 'HAZİNEDEN YARDIM ALMADAN SİYASET YAPAN TEK PARTİYİZ, İLK DEFA HELİKOPTER KİRALAYARAK MİTİNG YAPIYORUZ' DEMİŞTİ.


Özel bir şirketten kiraladıkları helikopterle Kahramanmaraş'a gelen BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Çağlayancerit Meydanı'nda partililere seslenmiş ve Hazine'den yardım almadan siyaset yapan tek siyasi parti olduklarını, ilk defa helikopter kiralayarak miting yaptıklarını söylemişti.

Yazıcıoğlu, siyasi hayatı boyunca hiçbir yüz kızartıcı işinin olmadığını belirterek, "Temiz siyaset yapmalıyız. Türkiye'de iktidarlar değişir, ama vergi kaçıranlar hiç değişmiyor" dedi.

"Hazineden yardım almadan siyaset yapan tek partiyiz. İlk defa helikopter kiralayarak miting yapıyoruz" diyen Yazıcıoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın birbirlerine hakaret ederek siyaset yaptıklarını, kendilerinin bunu kabul etmediklerini kaydetti.

Seçmenlere uyarılarda bulunarak sözlerini sürdüren Yazıcıoğlu, "Seçimlerde iddialıyız. 29 Marttaki seçimlerde Türkiye'nin her yerinde küçük, büyük, belediyeler kazancağız. Seçimde doğru olanı yapın. Sizi birbirinizin yüzüne bakamayacak duruma düşürecek iş yapmayın. Bizim dışımızdaki partilerin hepsine aynı mesafedeyiz. Demokratik Toplum Partisi PKK'yı terör örgütü olarak tanırsa ona da aynı mesafede oluruz."diye konuştu.

YAZICIOĞLU AİLESİ İKİ BÜYÜK KAZA DAHA ATLATMIŞTI

Yazıcıoğlu 7 Haziran 2008'de Bolu Dağı Tüneli çıkışında çok ciddi bir kaza geçirmiş kazadan yaralı olarak kurtulmuştu.

Öte yandan 13 Mayıs 2007 tarihinde ise Yazıcıoğlu'nun eşi Yozgat'ta ciddi bir trafik kazası geçirmiş her iki kazada otomobiller kullanılamaz hale gelmişti.

DHMİ'DEN AÇIKLAMA

Ulaştırma Bakanlığına bağlı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, saat 13.30'da Kahramanmaraş'tan hareket eden Yazıcıoğlu ile 5 kişinin bulunduğu özel helikopter ile Yozgat'ın Yerköy ilçesi yakınlarında temas kesildi.

Bunun üzerine teknik ekiplerin yaptığı araştırmada helikopterin Yerköy yakınlarında bir dağın eteğine düştüğü anlaşıldı.

Helikopter pilotunun, 112 Acil Yardım'ı aradığı, kazada yaralananlar bulunduğunu belirterek ambulans istediği öğrenildi.

Kazada, Yazıcıoğlu'nun da aralarında bulunduğu 5 kişi yaralandı. Bölgeye ambulansların sevk edildiği bildirildi.

Muhsin Yazıcıoğlu kimdir?

Muhsin Yazıcıoğlu, 1954 yılında, Sivas'ın Şarkışla ilçesi Elmalı Köyü'nde doğdu. Yazıcıoğlu, ilk ve orta öğrenimini Şarkışla'da, üniversite eğitimini Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde yaptı. ilk ve orta öğrenimini Şarkışla'da, üniversite eğitimini Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde yaptı.


1968'de cemiyetçilik çalışmalarına başlayan, Şarkışla'da Genç Ülkücüler Hareketi'ne katılan, üniversite eğitimi için 1972'de Ankara'ya geldikten sonra da, Ülkü Ocakları Genel Merkezi'nde görev yapmaya başlayan Yazıcıoğlu, sırasıyla; Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcılığı ve Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı'nda bulundu (1977-78). Yazıcıoğlu, 1978'de faaliyete geçen Ülkücü Gençlik Derneği' nin de kurucu Genel Başkanı oldu.

1978'de Balgat katliamı zanlılarından Ankara ülkü ocakları başkanı Abdullah Çatlı'nın yakalanması üzerine, emniyeti, "Bu size son ihtarım. Abdullah´ı bırakmazsanız Ankara´nın 150 yerinde bomba patlatacağız" diye tehdit ederek Abdullah Çatlı'nın serbest bırakılmasına yardımcı olmuştur. 1980 yılına kadar MHP'de Genel Başkan Müşavirliği görevinde bulunan Muhsin Yazıcıoğlu, 12 Eylül 1980'den sonra MHP ve Ülkücü Kuruluşlar Davası'nda yargılandı. 7,5 yıl Mamak Cezaevi'nde kalan Yazıcıoğlu, bu davadan herhangi bir ceza almadı.


Yazıcıoğlu, cezaevinden çıktıktan sonra, cezaevindeki ülkücüler ve onların ailelerine yardım amacıyla kurulan Sosyal Güvenlik ve Eğitim Vakfı'nın başkanlığını yaptı. Yazıcıoğlu, 1987'de Milliyetçi Çalışma Partisi'ne (MÇP) girdi ve Genel Sekreter Yardımcılığı görevinde bulundu. 20 Ekim 1991 Milletvekili Genel Seçimlerinde, Refah Partisi (RP), Milliyetçi Çalışma Partisi (MÇP) ve Islahatçı Demokrasi Partisi'nin (IDP) oluşturduğu ittifak bünyesinde milletvekili adayı olan Muhsin Yazıcıoğlu, Sivas'tan milletvekili seçildi.

Yazıcıoğlu, 7 Temmuz 1992'de, "içinde bulunduğu partinin siyasi anlayışıyla uyuşamadığı" gerekçesiyle 5 milletvekili arkadaşı ile beraber MÇP'den ayrıldı. Muhsin Yazıcıoğlu, 29 Ocak 1993'de, MÇP' den ayrılan bir grup arkadaşı ile beraber Büyük Birlik Partisi'ni (BBP) kurdu ve partinin Genel Başkanı oldu. 24 Aralık 1995'te yapılan erken genel seçimlerinde ANAP-BBP ittifakından 20. Dönem Sivas milletvekili olarak yeniden parlamentoya giren Yazıcıoğlu, 28 Şubat 1996'da ANAP'tan istifa ederek, BBP'ye döndü.


8 Ekim 2000 tarihindeki 4 20 Temmuz 2003 tarihli 5. ve 30 Nisan 2006 tarihli 6. Olağan ve 15 Nisan 2007 tarihli 2. Olağanüstü Büyük Kurultay' larda yeniden genel başkan seçilen Yazıcıoğlu, halen bu görevi sürdürmekte olup, evli ve iki çocuk babasıdır. 22 Temmuz 2007 seçimlerinde Sivas'tan Bağımsız Milletvekili olarak TBMM'ye girmiştir ve tekrardan seçimlerden önce bıraktığı BBP Genel Başkanlığına seçilmişti. Muhsin Yazıcıoğlu, evli ve iki çocuk babası.

haber 10 saat 00-35
 

Alperen Selçuklu

Yeniçeri Ağası
Yeniçeri Ağası
Konuyu Başlatan
Katılım
12 Mart 2009
Mesajlar
858
Tepkime puanı
49
Puanları
28
Takipçiler
0

İtibar:

Bir genel başkan kaza yapıyor ve saatlerdir daha enkaza ulaşılamıyor nasıl bir iştir Muhsin Yazıcıoğlu kazada ölmediyse bile söylemek istemiyorum ama bu bekleme sırasında ....................

Allah cc. yardımcısı olsun Alperenler dua ediyor ....
 

kibela24

Yeniçeri Ağası
Yeniçeri Ağası
Katılım
12 Mart 2009
Mesajlar
7,908
Tepkime puanı
95
Puanları
48
Takipçiler
0

İtibar:

10:00 2 SKORSKY DAHA GÖDERİLDİ

Bölgeye Genelkurmay 2 skorsky helikopter daha gönderdi. Bununla birlikte 12'şer kişilik özel birlikler sevk edildi.

Kazanın üzerinden 17 saat geçti ve hala enkaza ulaşılamadı. İki ayrı baz istasyonundan sinyal alınıyor. Bu nokta 8 kilometrelik bir alanı işaret ediyor. Sinyallere göre kimse hareket etmiyor.


aktıfhaber..
 
I

ilbilgehatun

Ziyaretçi
Kaza olduğu ne malum??


Üstelik böylesine bir arayış içinde iken insanlar nasıl bulunamaz hiçbir iz? Kaza oluşuna ihtimal veremiyorum.

Dua etmekten başka yapacak bieşy yok yine de. Allah en iyisini bilir, böyle birşey olacağını O biliyordu, kurtuluşu için dua edeceğimizi de O(cc) daha biz dua etmeden duamızı bilip kabul edendir.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
I

ilbilgehatun

Ziyaretçi
19 Saat Oldu!!!

Dün saat 15:00 sıralarında Göksun'da düşen helikoptere 19 saat geçmesine rağmen ulaşılabilmiş değil.

Kahramanmaraş'ın Çağlayancerit İlçesi'nde partisinin düzenlediği mitingin ardından Yozgat'ın Yerköy İlçesi'ndeki mitinge giderken helikopteri düşen Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve 5 kişiyi arama çalışmalarından henüz sonuç alınamadı.

Yazıcıoğlu ve yanındakilerin kurtarılması umutları giderek tükenirken, partililer bölgeye gelen İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın içinde bulunduğu cipin önünü otomobille keserek eylem yaptı. Dün olayın duyulmasından hemen sonra başlatılan ve sabaha karşı saat 04.00'da ara verilen arama kurtarma çalışmasına saat 05.30'da yeniden başlandı. Cep telefonu sinyali alınan Kaman Dağı'nda 5 ayrı noktada arama- tarama sürüyor. Arama ekipleri de donma tehlikesi geçirdi.

Çağlayancerit'ten dün saat 14.42'de havalanan Muhsin Yazıcıoğlu ile yanındaki BBP Sivas İl Başkanı Erhan Üstündağ, Başkan Yardımcısı Yüksel Yancı, Sivas Belediye Meclisig üye adayı Murat Çetinkaya ile İHA muhabiri İsmail Güneş bulunduğu Kaptan Pilot Kaya İstektepe yönetimindeki Med Air'den kiraladığı TC-HEK tescil işaretli `Bell Long Ranger 206L-4' tipi helikopterle bir süre sonra irtibat kesildi. Saat 16.10'da helikopterde bulunan İHA muhabiri Güneş'in ajansın merkezini cep telefonuyla arayarak "Helikopterimiz düştü. Benden başka herkes öldü, ben de ölüyorum" dedikten sonra helikopter ile irtibat kesildi.

Helikopterin Göksun İlçesi'nde dağlık kesime düştüğü belirlenince jandarma ve sağlık ekipleri ile gönüllüler arama kurtarma çalışmasına başladı. Göksun İlçesi'nin Kanlıkavak Beldesi'ne bağlı Hacıömer Köyü'nden başlayan arama kurtarma çalışmasını cep telefonundan alınan sinyallerin takibiyle Berit Dağı'nın Sisne Köyü'ne gece de Kurucaova Köyü ve Kaman Dağı eteğine kaydırıldı. Kar kalınlığının 2 metreye yaklaştığı bölgede Jandarma, Sivil Savunma, Orman Bölge Müdürlüğü, korucular, arama kurtarma ekipleri ile gönüllülerin oluşturduğu yaklaşık 1000 kişi, bölgeyi didik didik etti. Kar ve tipinin etkili olduğu, hava sıcaklığının sıfırın altında 15 dereceye kadar düştüğü bölgede, çığ tehlikesi altında sürdürülen arama kurtarma çalışması saat 04.00'e kadar büyük güçlükle sürdürüldü.

22 KİŞİ DONMA TEHLİKESİ ATLATTI

Tüm çabalara karşın düşen helikopter ve içindekilerin izine rastlanamazken, arama kurtarma çalışmalarında kısa süre ara verildi. Bu sırada ulaşımın güçlükle yapıldığı bölgeye sevk edilen 2 dozer, sinyallerin yoğun olarak alındığı Kurucaova Köyü ile Kaman Dağı arasında yol açma çalışması yaptı.

Bu sırada arama kurtarma ekiplerinde yer alan bir grubun Delikkaya Mevkii'nde donma tehlikesi geçirdiği haberi ulaştı. Gönüllü köylüler olduğu belirtilen 22 kişi bölgeye sevk edilen diğer ekipler tarafından sabah karşı saat 06.00 sıralarında bulunup kurtarıldı. Bu gruptakilerden dizlerine kadar donan 5 köylü dağdan indirilip ambulansla Göksun Devlet Hastanesi'ne götürülerek tedaviye alındı.

BAKAN PROTESTO EDİLDİ

Bu sırada Göksun Jandarma Komutanlığı'nda değerlendirme yapan İçişleri Bakanı Beşir Atalay ile Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal da sabah aynı saatlerde Kurucaova Köyü'ne geldi.

Saatler geçmesine karşın düşen helikoptere ve Genel Başkanları Muhsin Yazıcıoğlu ile içindeki partililere ulaşılamamasına tepki gösteren bir grup BBP'li, Bakan Atalay'ın bulunduğu cipin önü kesip, tepki gösterdi. `Başbuğ Muhsin bulunsun', `Hepimizin Muhsin'in askerleriyiz', `Vur de vuralım, öl de ölelim', `Muhsin nerede hesap verin' sloganları atan öfkeli BBP'liler eylem yaptı.

Bakan Atalay'ın bindiği Kahramanmaraş Valiliği'ne ait cip kalabalığı yarmaya çalışırken başka bir otomobil de cipin önüne kesti. Bunun üzerine sivil polis, jandarma ve korucular ile partililer arasında sert tartışmalar oldu. Çıkan arbedede 1 kişi bayıldı. Muhsin Yazıcıoğlu'nun ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu araya girerek partilileri yatıştırdı. Bunun üzerine yol açıldı, Bakan da arama kurtarma çalışmalarını takip etmek için Göksun İlçesi'ne döndü.

05.30'DA TEKRAR BAŞLADI

Saat 04.00 sıralarında arama kurtarma çalışmalarına ara veren ekipler de günün ilk ışıklarıyla birlikte saat 05.30 sıralarında tekrar arama kurtarma çalışmasına başlatıldı.

Ekipler, gece dozer tarafından açılan yoldan Kaman Dağı'na doğru hareket etti. Özel harekat polisleri, korucular, jandarma, AKUT'un Gaziantep birimi ile bazı partililer de Kurucaova Köyü'nden cep telefonu sinyallerinin güçlü bir şekilde alındığı Kaman Dağı'na doğru arama çalışmalarını sürdürdü.Kar yağışı ile birlikte sisin hakim olduğu Kaman Dağı'nda 5 ayrı nokta arama tarama çalışması yoğunlaştırıldı. İçişleri Bakanı Beşir Atalay, 7'si Emniyet Genel Müdürlüğü'ne, 4'ü de Genelkurmay Başkanlığı'ndan görevlendirilen 11 helikopterin havadan arama kurtarma çalışmasına sabahın ilk ışıklarıyla birlikte başladığını söyledi. Göksun'da arama- kurtarma çalışmalarına karadan da asker sivil yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı belirtildi.
 
I

ilbilgehatun

Ziyaretçi
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da bulunduğu düşen helikopteri arama çalışmalarıyla ilgili olarak, "Yer tespiti ve yer tespitinden sonra yapılan girişimler, bu girişimlerin bir sonuca ulaşmaması, gecikmesi biraz endişeye sebebiyet veriyor. Bu haklı endişelerin ivedilikle daha güçlü atılımlarla giderilmesini ve hayırlı haberleri bekliyoruz" dedi.

BBP Genel Merkezi'ni ziyaret ederek yetkililerle görüşen Vural, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, kazanın olduğu andan itibaren BBP'nin ve BBP camiasının net bir bilgi edinmeye çalıştığını, ancak şu ana kadar bu bilginin gelmediğini ifade etti.

Kazanın üzerinden çok uzun bir süre geçtiğini belirten Vural, düşen helikopterde bulunan İHA muhabiri İsmail Güneş'in 112 Acil Servis görevlisiyle yaptığı görüşmenin yayınlandığını ve bu görüşmenin üzerinden de uzun bir süre geçtiğini hatırlattı.

Oktay Vural, şu ana kadar yapılan çalışmaların ve gösterilen gayretlerin artırılması konusunda BBP Genel Merkezi'nin beklentilerini paylaştığını belirterek, "Bugün teknolojinin bu kadar ilerlediği bir ortamda bu geçen zamanın elbette mantıklı bir cevabını arama ihtiyacındalar. Ben sağlık haberlerinin alınacağı umudundayım. O bakımdan inşallah bu kaza gelmiş ve geçmiş olacaktır" diye konuştu.

Helikopterdeki tüm yolcuların sağlık haberlerinin gelmesini dileyen MHP Grup Başkanvekili Vural, "Bu telefon görüşmesinden sonra yer tespiti ve yer tespitinden sonra yapılan girişimler, bu girişimlerin bir sonucu ulaşmaması, gecikmesi biraz endişeye sebebiyet veriyor. Bu haklı endişelerin ivedilikle daha güçlü atılımlarla giderilmesini ve hayırlı haberleri bekliyoruz. Ben bütün BBP camiasına, milliyetçi, ülkücü camiaya geçmiş olsun diyorum. Allah, yaptığı mücadeleye inşallah onu bağışlayacaktır. O inanç içerisindeyim. Artık sayılı dakikalar içerisinde güzel haberleri bekliyoruz. Sabrın da belli bir noktaya geldiği durumdayız" diye konuştu.

Basın mensuplarından da elde ettikleri bilgileri ivedilikle kendileriyle paylaşmalarını isteyen Oktay Vural, bir soru üzerine, olayın gerçekleştiği yerde az sayıda baz istasyonu olduğunu dolayısıyla yer tespitinde güçlükler yaşandığını bildirdi.
 
I

ilbilgehatun

Ziyaretçi
Alperenlerden İsyan: Arama Yapılmadı!

Kahramanmaraş'ta bulunan Alperen Ocakları'nın yetkilierinden aldığımız bilgiye göre dün gece Maraş'ta tam anlamıyla bir kurtarma fiyasko yaşandı.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun kaza geçirdiği haberini alır almaz bölgeye hareket eden Alperen Ocakları yetkilileri, yaptığımız telefon görüşmesinde, enkaza halen ulaşılmamasının sorumlusu olarak devleti yönetenleri gördüklerini ifade ettiler.

Bölgede dün gece tam anlamıyla bir arama fiyaskosu yaşandığını, kurtarma ekiplerinin olmadığını, uçak ya da helikopterin bulunmadığını söyleyen yetkililer, "Tedarik ettiğimiz el fenerleriyle kendi Genel Başkanımızı aradık" diye isyan ettiler. Bugün sabah saatlerinden itibaren BBP Genel Merkezi'nden yapılan açıklamaları teyid eder nitelikteki bu bilgiler, "devletin bütün imkanlarının kullanıldığı" şeklindeki resmi açıklamaları boşa çıkarttı.

Kış şartlarında Irak'ın kuzeyine operasyon yapan bir ordumuz olmasına, bütün gelişmiş imkanlara ve GPRS sinyaline rağmen, kaza mahaline halen ulaşılmaması zaten, "bir ihmal ve beceriksizlik mi var" sorusunu gündeme getirmişti.

Kendi imkanlarını kullanarak dağda enkaz aramaya çıkan Alperen Ocaklı kardeşlerimize Allah'tan yardım niyaz ediyoruz. Muhsin Başkan ve yanındakilere sağ salim ulaşılması için dualarımız onlarla....
 
I

ilbilgehatun

Ziyaretçi
BBP'de İsyan!

Helikopterin hala bulunamamasına öfke büyüyor. BBP'liler bölgeye giden Bakan'ın yolunu keserken bu sabah bir grup BBP'li de Başbakanlık'a doğru yürüyüşe geçti..Polis barikatle 300'e yakın BBP'liyi durdurdu....

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun bulunduğu düşen helikopterin bulunamamasına bir grup tepki gösterdi.

BBP Genel Merkezi önünden slogan atarak yürüyen gruptakiler, Başbakanlığın Güvenpark yönündeki girişte toplandı. Grup adına açıklama yapan İstanbul Alperen Ocakları Başkanı Mustafa Kayatuzu, liderlerinin içerisinde bulunduğu belirsiz duruma karşı üst düzeyde muhatap aradıklarını söyledi.

"Helikopterin düşmesinin üzerinden 20 saat geçtiğini" anlatan Kayatuzu, "üst düzey teknolojilerin kullanıldığı belirtilen bir dönemde liderlerinin içinde bulunduğu durumun kendilerini üzdüğünü kaydetti. "Yapılan açıklamalar bizleri tatmin etmemiştir" diyen Kayatuzu, liderlerinin en azından yaralı bir şekilde aralarına döneceği yönündeki umutlarının tam olduğunu ifade etti.
 

bal

Vezir
Yönetici
Vezir
Katılım
14 Mart 2009
Mesajlar
633
Tepkime puanı
6
Puanları
18
Takipçiler
5

İtibar:

22 saat geçmiş hala enkaza ulaşılamamış.Bu nasıl ilk yardım.Cep telefonu sinyalinden istediklerine anında ulaşan istihbarat,nasıl oluyorda şimdi ulaşamıyor.
Tabutluktan sağ çıkmayı başardın Muhsin Başkan,dualarımız seninle.Ümid ediyoruz ki bu zor süreçten de sağ-salim çıkarsın.allah yardımcınız olsun..
 

ayyıldız

Veziri Azam
Yönetici
Vezir-i Azam
Katılım
11 Mart 2009
Mesajlar
3,431
Tepkime puanı
274
Puanları
83
Takipçiler
27

İtibar:

ÜŞÜYORUM
Bir coşku var içimde bugün kıpır kıpırUzak çok uzak bir yerleri özlüyorumGözlerim parke parke taş duvarlardaAçılıyor hayal pencerelerim;Hafif bir rüzgar gibi süzülüyorum.Kekik kokulu konyaklardan aşarak,Güvercinler ülkesinde dolaşıyorBir çeşme başı arıyorum.Yarpuzlar arasında kendimi bırakıpMis gibi nane kokuları arasındaRuhumu dinlemek istiyorum.Zikre dalmış her şey cıvıl cıvılGüne gülümserken papatyalarDua gibi yükselir ümitlerimGüneşle kol kola kırlarda koşarakSiz peygamber çiçekleri toplarkenBen çeşme başında uzanmak istiyorum;Huzur dolu içimdeBen sonsuzluğu düşünüyorumEy sonsuzluğun sahibiSana ulaşmak istiyorum.Durun kapanmayın pencerelerim,Güneşimi kapatmayınBeton çok soğuk,üşüyorum.Söz- Muhsin YAZICIOĞLU

Allahım sen her şeyi hakkıyla bilirsin. Yardımını esirgeme rahmetine muhtacız.
 

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 0, Üyeler: 0, Misafir: 0)

Üst Alt