• Kaynak menüsünden dosya indirebilmek istiyorsanız lütfen forum kullanım bilgisini okuyunuz

Sene sonu Başarı Puanı 50 olan sınıf geçecek

taval

Veziri Azam
Yönetici
Vezir-i Azam
sınıfta kalma kalkmıştır diyebilir miyiz?

kibela24

Veliaht
Yönetici
Veliaht
Bu konuda o kadar dertlıyım kı ...Herkesı gecıreceksek nıye sınav yapıyoruz kı..

Yorgun

Veziri Azam
Yönetici
Vezir-i Azam
Web sitesi
www.tarihsinifi.com
daha önce 45 değil miydi ?

atahoca

Usta Üye
Elbise değişince içindeki mahluk değişmiyor. Milli Eğitimde personelin ve öğrencilerin psikolojisini ve gücünü hesaba katarak köklü değişiklikler gerekirken gereksiz işlerle uğraşılıyor. Geçme notu isterse 70 olsun. Sınav sorularını Osmanlı Devletinin kurucusu kimdir?, İstanbul'u kim fethetti? gibi kolay sorarız olur biter. Fakat bu seviyeler arası farkı anlamada sıkıntıya yol açacaktır. Ben şahsen geçme notunun düşürülmesi, soru kalitesinin artırılması taraftarıydım. Sorumluluk ve Ortalama Yükseltme Sınavları'nın merkezi olmasını isterdim. Ayrıca Şube Öğretmenler Kurulu'nda notu her ne olursa olsun örgün eğitime devam etmesinin kendisi ve çevresi için faydalı olmayacak öğrencilerin oy çokluğu ile açık liseye naklinin gönderilmesini isterdim. Kırtasiyeci öğretmenliği ise oldum olası sevmiyorum.

kibela24

Veliaht
Yönetici
Veliaht
Gecen yıllarda öğrencının bırıncı donem notu 5 bile olsa ıkıncı donem notu 1 veya 0 ise başarısız kabul edılıyordu...

Bırıncı donem 80 ıkıncı donem 20 ise ortalam 50 gecıyor..

Bırıncı donem notu 0 dıyelım ıkıncı donem 70 gecıyor ..Ortalam 35 oluyor..Ben mı yanlış anladım..

Devamsızlık 10 gune ındırıldı ama 35 gun velı ıznı geldı..Öğrencı sınava gelmedı sabah velısı gelıp rapor olmadan keyfı olarak velı ızın kagıdıyla tekrar sınav yapacagız.....

Velılerımız o kadar bılınclı mı 35 gun velı ıznı verılıyor.....

taval

Veziri Azam
Yönetici
Vezir-i Azam
sınava girmeyen öğrencinin babasından getirdiği bir yazı ile tekrar sınav yapmak zorundasın. artık sınav sayısını 2 veya üç olarak düşünmeyin. ayrıca sınıfın çoğunluğu zayıf almışsa yönetmelik gereği sınav yapma mecburiyeti geldi. ayrıca her sınavın analizi mecburiyet oldu. sınıfta başarısızlık öğretmeni cezalandırmaya dönüştü. dersini hakkıyla vermeye çalışan ve öğretme misyonu olan yandı. bundan sonra durum şöyle gelişecek. soru ve cevabı birlikte verip başına dert almayacaksın. yoksa işin bitmez.

kibela24

Veliaht
Yönetici
Veliaht
Amaç herkesı gecırmek ıse çalışanla çalışmayanı ayırt etmek değilse nıye sınav yapıyoruz o kadar emek harcıyoruz ki..
Öyle öğretmenler var ki hıc konu anlatmıyor sene sonu başarıları yuzde yuz..Bu öğretmenler başarılı..

Sızler emek harcıyorsunuz sene sonu başarınız yuzde 50 ise sene sonu öğretmenler kurulunda hesap verıyorsunuz..

Ortak sınav geldı ...Zümreyle sureklı tartışma resmen adını soyadını gıbı kolay sorular soruyoruz...

Ortak sınavda gözcu olan öğretmen bır ders saatı boyunca dışarıyı seyredıyor...

Eğitim sistemının neresını tutsan elınde kalıyor..Kamuayuda artık gecmek zorlaştı dıyor..Aksıne kalmak zorlaştı.

Üst Alt