• Kaynak menüsünden dosya indirebilmek istiyorsanız lütfen forum kullanım bilgisini okuyunuz

okulda tarih kulubü açmak için ne yapmam lazım? yardımcı olur musunuz?..

hacer_avci80

Acemi Üye
Üye
Katılım
11 Eylül 2009
Mesajlar
9
Tepkime puanı
9
Puanları
3

İtibar:

okulda tarih kulubü açmak için ne yapmam lazım? yardımcı olur musunuz?.. idarecimiz çok fazla destek olmuyor, uğraşmakda istemiyor ama ben ısrarla bu kulubü açmak istiyorum.yönetmelikde adı geçmiyor..
 
İlginizi çekebilecek benzer konular
En Çok Görüntülenen Konular
 • Sivil Savunma Külübü
 • Bilinçli Tüketici Kulübü
 • meslek tanıtma külübü
 • Tarih Kulübü Tüzüğü
 • Aynı Kategoriden Son Konular

  Tarih Öğretmeni

  Kurucu
  Yönetici
  Sultan
  Katılım
  11 Mart 2009
  Mesajlar
  9,386
  Tepkime puanı
  7,672
  Puanları
  113
  Konum
  Yeryüzü
  Web sitesi
  www.tarihbilinci.com

  İtibar:

  Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.


  [FONT=&quot][/FONT]
  Öğrenci Kulübü
  Madde 10 — (Değişik birinci fıkra:2.3.2008/26804 RG) Öğretim yılı başladıktan ve sınıf temsilcileri seçildikten sonra, sınıf temsilcileri ile okul yönetici ve öğretmenlerinin katılacağı toplantıda; kurumun türüne, seviyesine, imkân ve şartlarına; çevrenin ekonomik, sosyal, kültürel ve coğrafi özellikleriyle öğrencilerin sınıf seviyesine göre, öğrenci kulüplerinden gerekli görülenlerine ya da öğrencilerin istekleri doğrultusunda farklı kulüplerin kurulmasına Öğrenci Kulüpleri Çizelgesi (EK-1) de yer verilir.
  Ayrıca kulüplerin oluşturulması sırasında aşağıdaki alanlar da göz önünde bulundurularak;
  a) Zekâ oyunları (satranç, bilardo gibi),
  b) Aileye ve çevreye ekonomik katkıda bulunma (ipek böceği, mantar, kümes hayvanı yetiştirmek, halı, kilim, kumaş dokumak, turist rehberliği yapmak gibi),
  c) Millî ve insanî değerleri tanıma ve tanıtma (eski eserleri, yazma kitap ve levhaları toplamak, ören yerlerini incelemek, millî folklor ürünlerini araştırmak, öğrenmek ve derlemek)
  amaçlı öğrenci kulüpleri de kurulabilir.
  Konuları birbirine yakın olan kulüpler ayrı ayrı kurulabileceği gibi birleştirilerek de yeni öğrenci kulüpleri oluşturulabilir.

  EK-1'den ; Açıklama: Okullarda bu çizelgede yer alan öğrenci kulübleri dışında da kulübler oluşturulabilir. Konuları birbirine yakın olanlar birleştirilerek yeni öğrenci kulübleri kurulabilir.
  idarenizin mantığını anlamak mümkün değil.
   

  yada

  Acemi Üye
  Üye
  Katılım
  30 Mart 2009
  Mesajlar
  6
  Tepkime puanı
  0
  Puanları
  1
  Yaş
  45

  İtibar:

  RİZE ARDEŞEN ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİ olarak tarih kulübü oluşturduk.kulüp yönetmeliği belli ona göre yaptık..yapılacak çok güzel çalışmalar var..biz önemli gün ve haftalar dışında okulda aşure etkinliği yaptık. Rize'deki müzelere ziyaret taptık.. Sarıkamış şehitlerini anma etkinliklerine katıldık.mızrak adlı tarih gazetesi çıkararak 'İstanbullun fethini konu olarak işledik'.yeni binamızda oluşturulmak üzre okul müzesi kurma çalışmamız devam ediyor..bütün bu çalışmalardaki okul idaresinin katkısı çok büyük elbette ..güzel şeyler yapacağınızdan eminim hiç düşünmeyin kurun kulübü..ihsan kocaman tarih öğretmeni
   
  Tüm sayfalar yüklendi.
  Üst Alt