• Kaynak menüsünden dosya indirebilmek istiyorsanız lütfen forum kullanım bilgisini okuyunuz

Her yıl müfredatın değişmesi

ozank

Acemi Üye
Katılım
18 Eyl 2009
Mesajlar
23
Puanları
28
Yaş
37
Ben bıktım artık bir yıl hazırladığımız ders notunu ya da slaytını bir sonraki yıl kullanamıyoruz. bir yıl önemli dedikleri bilgi diğer sene önemsiz oluyor ki çıkarıyorlar kitaptan.
 

İSRA

Veziri Azam
Yönetici
Vezir-i Azam
Katılım
13 Mar 2009
Mesajlar
1,033
Puanları
113
Konum
Konya
Kesinlikle katılıyorum hocam yazın 11. sınıf için hazırladığım konu anlatımlı kitap 2 hafta sonra çöp oldu hemde müfredat bile değişmedi. Bu kadar dangalakca aptalca gerizekalıca yönetilen bir eğitim bakanlığına söyleyecek söz bulamıyorum. Geçen yıl meslek liselerinde 11. sınıfa tarih dersini koymayı unuttular defalarca ilettik ders seçimi, kitap istekleri yapıldıktan sonra düzelttiler. Sözün bittiği yerdeyiz maalesef...
 

atahoca

Yeniçeri Ağası
Yeniçeri Ağası
Katılım
30 Mar 2009
Mesajlar
595
Puanları
43
Maalesef durum böyle...
İstanbul İli Tarih Zümresi toplantı kararlarını (geçen yıl) okursanız oradaki tenkitleri de görebilirsiniz. İlçe toplantılarında konuşulan ama tutanaklara yazılmayanlar ayrı... Sahanın yüzde 80-90'nı aynı şeyi söylüyor ama uygulama meydanda.
Öğrenciler geçen yıl not hazırlayın (niteliği sebebi ile, kısalığından değil) diye yalvardılar ama aylarımı alacak -ve bir iki senede çöp olacak, belki birkez kullanacağım- çalışmayı müfredatın değişeceği açıklaması nedeni ile yapmadım. Yorum ve anlatımla açığı kapatmaya çalıştık.

Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.
konusunda da ekip olursak yaparız diye yazdım. Keşke ekip oluşsa...
 

İSRA

Veziri Azam
Yönetici
Vezir-i Azam
Katılım
13 Mar 2009
Mesajlar
1,033
Puanları
113
Konum
Konya
Sayın hocam yardımcı olmak isterim ama şuan harıl harıl yayın hazırlıyorum, bir de kendi elimizle gittik idareci olduk az olan boş vaktimizi daha da azalttık maalesef
 

atahoca

Yeniçeri Ağası
Yeniçeri Ağası
Katılım
30 Mar 2009
Mesajlar
595
Puanları
43
Teşekkür ederim. İdareci olmanıza -siteden edindiğim izlenim ile- öğrencileriniz adına üzüldüm.
Eğitimdeki sorunlarının farkında olan birisi olarak gerek kendinizin gerek okulunuzdaki eğitim paydaşlarının yolunu açmanız için kolaylıklar dilerim.
 
Üst Alt