• Kaynak menüsünden dosya indirebilmek istiyorsanız lütfen forum kullanım bilgisini okuyunuz

e-Okul Sosyal Etkinlik Modülü Kullanıma Açıldı

Bakanlığımızca öğrencilerin okul içinde veya dışında sosyal etkinliklere ve sosyal sorumluluk projelerine katılımının kayıt altına alınması, belgelendirilmesi, izlenmesi ve değerlendirilmesi için e-Okul Sistemi içerisinde “Sosyal Etkinlik Modülü” oluşturulmuştur.


You must be registered for see images



Bakanlığımızca öğrencilerin okul içinde veya dışında sosyal etkinliklere ve sosyal sorumluluk projelerine katılımının kayıt altına alınması, belgelendirilmesi, izlenmesi ve değerlendirilmesi için e-Okul Sistemi içerisinde “Sosyal Etkinlik Modülü” oluşturulmuştur. e-Okul Sosyal Etkinlik Modülü, Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği dikkate alınarak bilimsel, kültürel, sportif, sanatsal etkinlikler ve toplum hizmeti çalışmaları olmak üzere 5 ana başlık üzerinden tasarlanmıştır. Söz konusu başlıkların altında ise 131 kategori bulunmaktadır. Ayrıca öğrencilerin etkinliklere katılım ve temsil düzeyleri de Modül’de belirlenmiştir. Bu sayede etkin izleme ve değerlendirme yapılması için gerekli alt yapı sağlanmıştır.
Sosyal Etkinlik Modülü ile öğrencilerin sosyal etkinliklere katılımlarına ilişkin kayıt altına alınan verileri, 2023 Eğitim Vizyonunda yer alan e-Portfolyo ve Okul Profili Değerlendirme uygulamalarında kaynak teşkil edecektir.

Makam Oluru için
Bağlantıyı görüntüleme izniniz yok Giriş yap veya üye ol.


Duyuru Yazısı için
Bağlantıyı görüntüleme izniniz yok Giriş yap veya üye ol.


e-Okul Sosyal Etkinlik Modülü Uygulama Kılavuzu için
Bağlantıyı görüntüleme izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
 
Tarih Öğretmeni

Yorumlar

Nisanın ortasında böyle bir uygulamanın başlaması uygun olmamış.
Altyapı hazır değil. Ders saatleri, maddi durum, öğretmenlerin ders yükü (ayrı bir branş daha doğru olurdu -ki çoğu öğretmen tarafından benimsenmeyen kulüp çalışmaları için de aynı şey söz konusu...) vb. konular bunu göstermekte.
 
Rehberlik dersi ile dönüşümlü olarak sosyal kulüp çalışmalarının yapılması,hedefe ulaşma bakımından yararlı olacağı kanısındayım.
 
Bazı okul türlerinde 11. ve 12. sınıfta rehberlik dersi de yok.
Post automatically merged:

Etkinliklerin bazıları kulüp ve sınav düzeyinin üstünde bir yapı arzetmekte. Modüle işlenmesinde arkadaşlar bazı sorunlarla karşılaşmışlar. Rehber öğretmenlerin veya müdür yardımcılarının norm usullerinde öğrenci başına düşen sayılarının düzenlenmesi yoluyla değişikliğe gidilerek bu işlerde istihdam edilmeleri, ilgili branşın oluşturulması veya koordinatör atanması, ilgili vakitlerin oluşturulması gibi hususlarla düzenleme yapılabilir.
Hiçbir olmadı kulüpler oluşturulurken branşlarla (ders dışı etkinliklerin derslere etkisi ve öğretmenlerin yapısal farklılıkları mahfuz) entegre halde yapılırsa etkinlikler ona göre yapılabilir. Bunda da dersler olumsuz etkilenmemeli. Bu da sağlam bir planlama, müfredat ve kitapların öz fakat etkili olmasından geçmektedir.
Not: Daha önce yazdığım ve birçok meslektaşımın paylaştığı düşünceler konusunda fikrim aynı.
 
Son düzenleme:

Son kaynaklar

Üst Alt