• Kaynak menüsünden dosya indirebilmek istiyorsanız lütfen forum kullanım bilgisini okuyunuz

Derban osmanli'nin sir muhafizlari isimli kitabi okudunuz mu?

osmanlı hayranı

Acemi Üye
Katılım
14 Ara 2013
Mesajlar
2
Puanları
0
Yaş
34
DERBAN OSMANLI'NIN SIR MUHAFIZLARI - CENGİZ ŞİMŞEK

Harika bir tarihi roman. Kanuni dönemindeki bir çok esrarengiz olayın ardındaki sır perdesini aralayan çok sürükleyici bir serüven. Herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. Kitabı okumadan önce kitap hakkında yapılan tanıtım videosunu da mutlaka izlemelisiniz bence. linkini paylaşıyorum.
ilk romanı GNOSİS ile geniş kitlelere ulaşan, Fantastik kurgunun başarılı ismi CENGİZ ŞİMŞEK, DERBAN isimli romanında bu kez tarih ile fantastik kurguyu başarı ile harmanlıyor.


Derban; asırlardır varlığını sürdüren gizli bir teşkilatın da ismi olabilir mi? Mimar Sinan, Matrakçı Nasuh, Mehmet Ebussuud gibi birçok üyesi olan bu teşkilat, Kanuni Sultan Süleyman’ın Rodos Fethi sırasında ele geçirdiği, Tapınak Şövalyeleri’ne ait büyük bir sırrın korunması için, bizzat Sultan Süleyman tarafından görevlendirilir. Dünyanın kaderini değiştirebilecek olan bu sırra ait ipuçlarından biri yüzyıllar sonra tesadüfen ortaya çıktığında, Derban sırrın korunması için harekete geçer. Yapmaları gereken ipuçların izini sürerek sırrın yerini işaret eden şifreleri çözmektir. Hesaba katmadıkları tek şey, asırlardır sırrın izini süren Tapınak Şövalyeleri ve onların intikam yeminidir.

Osmanlıda derin devlet, Süleymaniye’nin şifreleri, Mimar Sinan’ın kayıp kafatası, Pargalı İbrahim’in idamının ardındaki gizem gibi esrarengiz konulara farklı bir yorum getiren bu romanda, tarihin dehlizlerinde bir serüvenden diğerine geçerken, kendinizi kurgu ve gerçeğin iç içe geçtiği bir maceranın tam ortasında bulacaksınız.

http://www.anatoliakitap.com/images/kitap/derban.JPG
 
Üst Alt