• Kaynak menüsünden dosya indirebilmek istiyorsanız lütfen forum kullanım bilgisini okuyunuz

2018-2019-Tarih-9 Yıllık Planı

atahoca

Usta Üye
Katılım
30 Mar 2009
Mesajlar
561
Puanları
43
2018-2019-Tarih-9 Yıllık Planı. Hata varsa şimdiden affola.
Konular, kazanımlar, açıklamalar planda var. Farklı planlardan da -aynen olmasa da- yararlanıldığı için o arkadaşlara gıyaben teşekkür ederim.
Hem acele hazırlandığı için hem gerek geçen gerekse bu sene bu dersin paylaşımda bana düşmemesi sebebi ile aşağıdaki nota riayet edilmedi.
Haziran ayında eksik görülen hafta Ramazan Bayram tatilidir.

Not 1: Forumdaki çoğu planda konu yok. Sınıf defterine -esas olan- kazanım yazılabileceğinden (hatta yıllar önce bunun istendiğini duymamıza rağmen kazanımlar çok uzun olduğu için bu uygulamayı yapmazdık, şimdi nisbeten biraz daha kısalmış) onların kullanılmasında da sorun olmasa gerek.

Not-2: Planlar genelde tavsiye edilen süreye göre yapılmakta. Plan hazırlanmasında ilk ve son haftaların tanıtım, değerlendirmeye ayrılması, sınav haftalarında da aynı uygulamanın yapılması öğretmenlerimizin sene içinde sınav, gezi, devamsızlık vb. durumlarlardan etkilenmesini azaltacaktır. Tavsiye edilen sürelerde bunlar dikkate alınmıyor. 36 hafta aralıksız konuların işlenebileceği düşünülüyor. Eğitim bir bütün olarak düşünüldüğü zaman ve teoriye değil pratiğe bakınca bunun çok zor olduğu görülmekte... Tek öğretmenin olduğu veya plan vb. işlerin tek öğretmene düştüğü yerlerde bunu yapmak zor oluyor. Ne yapalım onları da arkadaşlar düzenlerse yararlanılırız.

ÇTDT'de ise
Bağlantıyı görüntüleme izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
buradaki plan incelenip Ünite başlığı konu olarak değiştirilirse kullanışlı bir plan.

11. Sınıf Tarih için Tarih 11 Dersi Ünitelendirilmiş Yıllık Ders Planı incelemeye değer. ü harfinin yazımını düzeltmek gerekiyor.
 

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

mstf16

Acemi Üye
Katılım
10 Eyl 2013
Mesajlar
2
Puanları
3
güze
 

asparuh

Acemi Üye
Katılım
22 Mar 2009
Mesajlar
6
Puanları
3
Teşekkür ederim hocam
 

rumelili

Acemi Üye
Katılım
12 Eyl 2012
Mesajlar
3
Puanları
1
Yaş
39
dokuzuncu sınıf için en iyisi , elinize sağlık...
 
Üst Alt