• Kaynak menüsünden dosya indirebilmek istiyorsanız lütfen forum kullanım bilgisini okuyunuz
Kaynak ikonu

ÇTDT Yıllık Planı 2019-2020 2017-2018 ÇTDT Dersi Yıllık Planı - 4 saatlik 2017-09-09

indirmek için izniniz yok

cebecios

Kalfa Üye
hocam teşekkürler, emeğinize sağlık. bu plan geçen seneki MEB'in kitabına göre hazırlanmış, bu yıl bize gelen kitaplar Biryay'a ait , programın hedef kazanımları değişmese de konuların başlığı değişiyor, bu plandaki bazı başlıklarla kitaptaki başlıklar uyuşmuyor, Biryay Yayınlarına ait plan varsa elinizde paylaşırsanız sevinirim. yeni eğitim öğretim yılında başarılar dilerim.

Tarih Öğretmeni

Sultan
Yönetici
Sultan
Web sitesi
www.tarihbilinci.com
hocam teşekkürler, emeğinize sağlık. bu plan geçen seneki MEB'in kitabına göre hazırlanmış, bu yıl bize gelen kitaplar Biryay'a ait , programın hedef kazanımları değişmese de konuların başlığı değişiyor, bu plandaki bazı başlıklarla kitaptaki başlıklar uyuşmuyor, Biryay Yayınlarına ait plan varsa elinizde paylaşırsanız sevinirim. yeni eğitim öğretim yılında başarılar dilerim.
buraya bakınız
http://www.tarihbilinci.com/konular/2016-2017-12-sinif-secmeli-cagdas-turk-ve-dunya-tarihi-dersi-4-saat-unitelendirilmis-yillik-ders.32893/

planı indiremiyorum yardım lütfen
bakınız
http://www.tarihbilinci.com/konular/dosya-indirme-islemleri.32976/

cebecios

Kalfa Üye
buraya bakınız
http://www.tarihbilinci.com/konular/2016-2017-12-sinif-secmeli-cagdas-turk-ve-dunya-tarihi-dersi-4-saat-unitelendirilmis-yillik-ders.32893/
verdiğiniz linkteki de Meb ders kitabına göre hazırlanmış, biryay ın konuları şöyle olmalı ilk konu başlıklarını yazıyorum;

1. ÜNITE: 20. YÜZYIL BASLARINDA DÜNYA .......................................................................................... 11
1.1. Birinci Dünya Savası ve Sonrasındaki Gelismeler ................................................................... 12
1.1.1. Birinci Dünya Savası ............................................................................................................ 12
1.1.2. Paris Barıs Konferansı (18 Ocak 1919) ................................................................................ 13
1.1.3. Birinci Dünya Savası Sonunda Imzalanan Barıs Antlasmaları ............................................ 15
1.1.4. Birinci Dünya Savası’nın Genel Sonuçları ........................................................................... 16
1.2. Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birligi’nin (SSCB) Kurulması (1923) -
Orta Asya Türk Devlet ve Toplulukları ........................................................................................ 17
1.2.1. Çarlık Rusya’sının Yıkılısı ve Bolsevik Ihtilali (1917) ............................................................ 17
1.2.2. Rusya’nın Orta Asya’da Yayılması ....................................................................................... 20
1.2.3. Sovyet Yönetiminde Türklerin Durumu ................................................................................. 20
1.3. Orta Dogu’da Manda Yönetimleri ............................................................................................... 22
1.3.1. Orta Dogu’nun Özellikleri ..................................................................................................... 22
1.3.2. Orta Dogu’nun Paylasılması ................................................................................................ 22
1.4. Uzak Dogu’da Yeni Bir Gücün Ortaya Çıkısı: Japonya ............................................................. 26
1.4.1. Uzak Dogu’ya Genel Bir Bakıs ............................................................................................. 26
1.4.2. Japonya’nın Dıs Dünyaya Açılması ......................................................................................

Başlıklarda ufak tefek değişikler var, mesela Orta doğu başlığı gibi, ilerleyen sayfalarda da aynı şekilde farklılıklar var.

selcuklu800

Acemi Üye
Çağdaş Türk dünyası yıllık planını indirmek mümkün değil.

Tarih Öğretmeni

Sultan
Yönetici
Sultan
Web sitesi
www.tarihbilinci.com

Tarih Öğretmeni

Sultan
Yönetici
Sultan
Web sitesi
www.tarihbilinci.com

Tarih Öğretmeni

Sultan
Yönetici
Sultan
Web sitesi
www.tarihbilinci.com

Furkan

Usta Üye
Hocam, meslekte biraz tecrübesi olan her öğretmen bilir ki, esas olan müfredattır. Yıllık planlar da müfredata göre yapılır, ders kitabına göre değil. Kitaplar her sene değişebilir, ama bizleri müfredat bağlar. Kitaba göre plan olmaz. Kolay gelsin..

Üst Alt