• İletilerinizde "teşekkür" ifadeleri yasaktır. Lütfen teşekkür ederim ... vb ifadeler kullanmayınız.Teşekkür etmek istiyorsanız ilgili iletinin altında yer alan "beğen"ebilirsiniz.

2013-2014 Öğretim Yılı Tarih Dersleri Yıllık Planları (Artvin MEM )

Yorgun

Veziri Azam
Yönetici
Vezir-i Azam
#1
2013-2014 Öğretim Yılı Tarih Dersleri Yıllık Planları (Artvin MEM )Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.bu arada tüm orta öğretim planları için
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
 
#2
Hocam, siz 10. sınıflarda bu birleştirilmiş planı mı uygulayacaksınız?
 

Yorgun

Veziri Azam
Yönetici
Vezir-i Azam
#3
hayır
 

Kürşad Alperen

Veziri Azam
Yönetici
Vezir-i Azam
#4
MEB'de yayınlanan planlar örnektir.Bu planları kullanmak gibi bir zorunluluğumuz yoktur.Ayrıca,2551 sayılı Tebliğler Dergisi'nde EK-1'de yayınlanan çizelgede,''Konular'' yerine ''Alt Öğrenme Alanları'' verilmiştir. ''Atatürkçülük'' için ayrı sütun ayrılmıştır.Atatürkçülük konularına,2488 sayılı Tebliğler Dergisi'ne bağlı kalarak ''Hedef ve Davranışlar'' bölümünde zaten yer veriyoruz.2551 sayılı TD.'ye göre Üniteler de en başa yazılır.Ünitelendirilmiş Yıllık Ders Planları'nda bu formatı dikkate alacaksak,MEB'de yayınlanan planlarda durum neden farklıdır anlamış değilim.Bu konuda arkadaşların görüş ve önerileri elbette olacak ve bizimle paylaşacaktır diye umut ediyorum.
 
#5
Mebin sadece seçmeli 10.sınıf planını hazırlayıp çıktı aldım.Tabloda o kadar çok bölüm varki hepsini tek sayfaya (yatay) sığdırmak için bit kadar yazmışlar.Yine de etkinlikler kısmına yazılanlar sığmamış.Çıktı aldım çok kötü bir görüntü ortaya çıktı.Ben de internetten indirdiğim planları kullanmaya kara verdim.